Видео: Се степаа навивачите на Мексико и Хрватска

Мексико ја порази Хрватска на мундијалот во Бразил и ги испрати коцкастите дома.Откако Мексико прејде во водство, според кажувања на хрватските навивачи, мексиканците од трибините почнале да провоцираат.
Хрватите не сакале да им останат должни, па се обиделе да покажат сила, при што настанала општа тепачка на трибините на стадионот Пернамбуко.
Интервенирале редарските служби, но кога не успеале да го спречат инцидентот, била повикана полицијата. Се уште е непознато дали и колку навивачи се уапсени.

Откако Мексико прејде во водство, според кажувања на хрватските навивачи, мексиканците од трибините почнале да провоцираат.
Хрватите не сак

Пронајдете не на следниве мрежи: