ВИДЕО: Северна Кореја пласира лажни вести за Мундијалот!

Видеото кое на Јутјуб беше поставено на 11-ти јули, опишува вести поврзани за Светското првенство во Бразил.Сепак, она што е чудно прикажано се головите на селекцијата на Северна Кореја и нивните резултати.
Победа против Јапонија од 7-0, потоа против САД од 4-0 и против Кина од 2:0.
Според овие вести Северна Кореја во осминафиналето ќе игра против Португалија. 
Оценете сами:Сепак, она што е чудно прикажано се головите на селекцијата на Северна Кореја и нивните резултати.
Победа против Јапонија од 7-0, потоа про

Пронајдете не на следниве мрежи: