Видео: Сидорф упати „БОМБА“ кон голот на Дида!!!

Гремио славеше на дуелот против Ботафого во бразилскиот шампионат со 2-1, голот на Кларенс Сидорф беше ремек-дело кое во моментов е топ-тема низ светските медиуми, а мотив плус е секако Нелсон Дида, голманот на Гремио кој на овој меч беше противник на Кларенс Сидорф кој настапува за Ботафого.
Кларенс Сидорф и Нелсон Дида беа дел од италијанскиот калчолигаш Милан.Гремио славеше на дуелот против Ботафого во бразилскиот шампионат со 2-1, голот на Кларенс Сидорф беше ремек-дело кое

Пронајдете не на следниве мрежи: