ВИДЕО: Синовите на Ван Перси и Невил во школата на Манчестер Сити

Во младите категории на Манчестер Сити се развиваат синовите на Ван Перси и Фил Невил.Иако ривалитетот помеѓу двата клуба од Манчестер е огромен, сепак некои сегашни и поранешни фудбалери на Јунајтед немаат проблем нивните синови да тренираат во Сити.
За ова, повеќе можете да прочитате и да го погледнете видеото на следниот ЛИНК Иако ривалитетот помеѓу двата клуба од Манчестер е огромен, сепак некои сегашни и поранешни фудбалери на Јунајтед немаат проблем нивните синови да

Пронајдете не на следниве мрежи: