Видео: Сите 400 голови на Роналдо

Доколку во следниот час немате ништо планирано, седнете и уживајте во мајсториите на Португалецот.Со два гола во натпреварот против Селта (3:0) асот на Реал, Кристијано Роналдо стигна до јубилејот, 400 голови во кариерата.
Во Лисабон  постигна само пет гола, а потоа експлодираше за време на престојот во Манчестер Јунајтед, каде Алекс Фергусон направи од него гол машина (118), за тој да биде уште подобар во Реал Мадрид.
Токму таму за пет години ја затресе мрежата 320 пати (на 221 натпревар). Роналдо погодува и во националниот дрес кога игра за репрезентацијата на Португалија (47).

Еден голем обожавател на ЈуТјуб поставил видео од сите голови на Роналдо кои може да ги погледнете во продолжение.
Со два гола во натпреварот против Селта (3:0) асот на Реал, Кристијано Роналдо стигна до јубилејот, 400 голови во кариерата.
Во Лисабон&nbs

Пронајдете не на следниве мрежи: