Видео: Сите голови на Меси во неговата кариера

Лионел Меси со 26 години стана најдобар стрелец на сите времиња во Барселона. Со двата гола против Гранада, влезе во историјата на каталонската гордост запишувајќи досега 401 гол во каталонскиот дрес. За сите навивачи на аргентинскиот виртуоз погледнете ги сите голови во дресот на Барселона.
Видеото се наоѓа на следната страница.

Со двата гола против Гранада, влезе во историјата на каталонската гордост запишувајќи досега 401 гол во каталонскиот дрес. За сите навивачи на арге

Пронајдете не на следниве мрежи: