Видео: Скандал на Роналдо – Најдобриот светски фудбалер со бокс удар ги шокираше сите

Не е лесно да губиш натпревари како најдобар фудбалер на планетава и да влегуваш во игра од резервите, но во петокот вечерта Кристијано Роналдо ја прејде секоја граница при крајот на натпреварот од Супер Купот на Шпанија, меѓу Атлетико Мадрид и Реал Мадрид.Поразот на европскиот првак ќе остане во сенка на неспортскиот потег на Роналдо.
Во 93-тата минута од натпреварот, при корнер за Реал Мадрид, Португалецот на дивјачки начин со тупаница го удри својот директен чувар Диего Годин во лицето. Судијата не го забележа овој инцидент,па затоа фудбалерот не доби никаква казна.
 

Погледајте го видеото и самите пресудете каква казна заслужува Роналдо:
Поразот на европскиот првак ќе остане во сенка на неспортскиот потег на Роналдо.
Во 93-тата минута од натпреварот, при корнер за Реал

Пронајдете не на следниве мрежи: