ВИДЕО: Снимен моментот од вооружениот напад во кино во Германија

Loading...

Оружен и маскиран маж, кој денеска отвори оган во кино сала во германскиот град Фирнхајм, е убиен во полициска акција, изјави портпарол на германската полиција.Напаѓачот во еден момент држел заложници, но во инцидентот немало повредени, информираат од германската полиција.
Вооружениот напад се случил во кино салата „Кинополис“ во Фирнхајм, во близина на Франкфурт. Напаѓачот имал пиштол и појас со муниција, а по отворањето оган се сокрил во кино салата заедно со заложниците.
Претходно германските медиуми објавија дека во нападот има повредено меѓу 20 и 50 луѓе, главно од солзавец кој го употребил напаѓачот, но подоцна оваа информација е демантирана од полицијата.Напаѓачот во еден момент држел заложници, но во инцидентот немало повредени, информираат од германската полиција.
Вооружениот напад се случ

loading...