ВИДЕО: Сонцето од Вергина развиорено на јарбол пред хотелот каде што се сместени ракометарите на Вардар во Келн

Покрај прославата низ цела Македонија, вчерашната победа на Вардар во финалето од Лигата на шампионите се славеше и во Келн.Сонцето од Вергина беше развиорено на јарбол пред хотелот каде беа сместени хероите, ракометарите на Вардар после вчерашната историска победа со 24:23 над ПСЖ, победа која македонскиот шампион го направи и евроски шампион.
 Сонцето од Вергина беше развиорено на јарбол пред хотелот каде беа сместени хероите, ракометарите на Вардар после вчерашната историска победа со 24

Пронајдете не на следниве мрежи: