ВИДЕО: Српските спонзори на Зоран Заев шмркаат кокаин

Loading...

Во емисијата „Медиумска кал“ што се емитува на ТВ Пинк беше објавена тајна снимка на која се гледа како поранешниот директор на српски „Курир.рс“, Александар Корниц, шмрка кокаин. Корниц беше сменет неодамна, по афера во која беа вмешани српскиот премиер Александар Вучиќ и директорот на медиумот Александар Родиќ, објави Журнал.„Курир.рс“ е еден од повлијателните во мрежата „неависни медиуми“ во Србија, кој функционира како скапа огласна табла на СДСМ… (Повеќе ТУКА)

Како повод за новите измислици објавени на „Курир.рс“ синоќа беше искористена посетата на грчкиот шеф на дипломатијата Коѕијас, која беше во насока на градење на добрососедство.

Порталот ја изврте сторијата дека претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски преговарал со Гркот за промена на името на државата.„Курир.рс“ е еден од повлијателните во мрежата „неависни медиуми“ во Србија, кој функционира како скапа огласна табла на СД

loading...