Видео: Стериџ слави со навивач на Ливерпул

Тоа е фудбалска Англија, видео кое вреди да се погледне.Ливерпул во англиската Премиер Лига игра одлично, од два натпревари, забележа две победи, одличен старт, одлична игра која ветува многу за оваа сезона, па навивачите очекуваат големи успеси од својот омилен тим оваа сезона.
Ливерпул дефинитивно убаво се намачи со Нотс Каунти во втората рунда од Англискиот Лига Куп, резултатот по регуларните 90 минути гласеше 2-2, откако домаќините на „Енфилд Роуд“ прокоцкаа водство од 2-0, со погодоците на Стерлинг во 4-тата, односно Стериџ во 29-тата минута од мечот.
Во продолжението Стериџ ја потврди својата одлична форма во која се наоѓа, па во 105-тата минута постигна погодок за водство од 3-2, а конечната победа од 4-2 ја постави Хендерсон со погодокот во 109-тата минута.
По натпреварот, Даниел Стериџ се најде во друштво на неколкумина фанови на Ливерпул, истите ја имаа можноста да го видат нивниот миленик како игра и слави заедно со нив, а воедно и танцува…Ливерпул во англиската Премиер Лига игра одлично, од два натпревари, забележа две победи, одличен старт, одлична игра

Пронајдете не на следниве мрежи: