Видео: Судијата го бркаше играчот за да му покаже жолт картон

Го удри противникот, па се направи „наудрен“ како ништо да не се случилоФудбалерот на Гранада го надскокна играчот на Виљареал, го сруши на земја, а потоа се сврте и се стрча наназад накај својата половина на теренот, како ништо да не се случило.
Судијата не можеше да го стаса, но затоа го стаса жолтиот картон и тоа во 93.минута… 

Извор:sport365.mk
Фудбалерот на Гранада го надскокна играчот на Виљареал, го сруши на земја, а потоа се сврте и се стрча наназад накај својата половина на теренот, к

Пронајдете не на следниве мрежи: