Видео: „Супер-Марио“ погоди, а потоа прослави во негов препознатлив стил

Нов погодок на Марио Ѓуровски во дресот на Муангтонг.Марио Ѓуровски, македонскиот интернационалец од тајландски Муангтонг денес повторно постигна погодок за својот тим, овој пат во рамките од второто коло во Тајландската „Премиер Лига“, каде тимот на нашиот интернационалец славеше на гостувањето кај ТОТ со високи 0-3.
Токму нашиот интернационалец во 90-тата минута ги постави конечните 0-3 од овој натпревар, а прославата по погодокот беше мошне препознатлива за нашиот интернационалец.
Повеќе на: sport365.mkМарио Ѓуровски, македонскиот интернационалец од тајландски Муангтонг денес повторно постигна погодок за својот тим, овој пат во рамките од второто

Пронајдете не на следниве мрежи: