Видео: Тери ја одби капитенската лента од Лампард

Џон Тери при влез во игра на мечот против Стоук одби да ја земе капитенската лента од Френк Лампард.
„No no Lamps No No“ му вели Џон Тери на Лампард кога овој сака да му ја предаде капитенската лента.
Сепак, Лампард му ја предаде капитенската лента на Хуан Мата а овој ја стави на раката на Тери па сепак дефанзивецот на Челзи десетина минути од мечот сепак ја имаше улогата на капитен во својот тим.
Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Џон Тери при влез во игра на мечот против Стоук одби да ја земе капитенската лента од Френк Лампард.

Пронајдете не на следниве мрежи: