Видео: Толпа од навивачи на Италија го поздравија Балотели

Натпреварот во Торино меѓу селекциите на Италија и Чешка привлекува голем интерес, едно, поради квалитетните селекции, друго, поради фактот што овој натпревар го решава конечниот статус на Италија во оваа група, бидејќи оваа селекција уште на овој меч може да ги реши сите дилеми од групата „Б“ каде моментално со седум бодови позитива над втората Бугарија, може уште по овој натпревар да си осигура пласман на Светското Првенство.Натпреварот се игра во Торино со почеток од 20,45 часот.
Еве како навивачите на италијанската фудбалска репрезентација го пречекаа фудбалерот на Милан, Марио Балотели.Натпреварот се игра во Торино со почеток од 20,45 часот.
Еве како навивачите на и

Пронајдете не на следниве мрежи: