Видео: Топка со брзина од 93km/h ја затресе мрежата!

Фудбалерот на Саудиска Арабија, Навафа Ал-Абеда, упати вистински проектил кон голот на репрезентацијата на Јемен.Не е исклучена можноста дека топката ја скина мрежата од голот на ривалите.
Голманот на Јемен се фрли на вистинската страна, но едноставно не можеше да одбрани волку моќен и силен удар.
Погледнете:Не е исклучена можноста дека топката ја скина мрежата од голот на ривалите.
Голманот на Јемен се фрли на вистинската страна, но едноставно

Пронајдете не на следниве мрежи: