Видео: Трагедија во Перу, млад фудбалер почина на терен

Голема трагедија се случи во Перу, каде 18-годишен фудбалер почина на натпревар откако имал проблеми со срцето.
Хаир Квалихо, 18-годишниот фудбалер на Спортинг Кристал, почина на пет минути до крајот на дерби-натпреварот со Рал Галсирас, се претпоставува станува збор за огромен замор на срцето.
Во текот на 2012-тата година, според статистиките на ФИФА, дури 80 фудбалери починале на фудбалските терени ширум светот.Голема трагедија се случи во Перу, каде 18-годишен фудбалер почина на натпревар откако имал проблеми со срцето.

Пронајдете не на следниве мрежи: