Видео: Трет гол на Пандев во низа – Ливорно не најде одбрана за „ил феномено“

Македонскиот репрезентативен капитен Пандев даде гол по само 180 секунди игра и набрзина му донесе водство на Наполи.Горан Пандев продолжи да ги тресе калчолигашките мрежи. Откако на Џенова и даде два гола и сам ја победи, попладнево ниту Ливорно не најде одбрана за македонскиот „ил феномено“.
Македонскиот репрезентативен капитен Пандев даде гол по само 180 секунди игра и набрзина му донесе водство на Наполи.
Погледнете го видеото:

Горан Пандев продолжи да ги тресе калчолигашките мрежи. Откако на Џенова и даде два гола и сам ја победи, попладнево ниту Ливорно не најде одбрана

Пронајдете не на следниве мрежи: