Видео: Третолигашот МК Донс го понижи Манчестер Јунајтед

Големо изненадување во англискиот Лига Куп.Сензационален триумф на членот на англиската „Лига Еден“, Милтон Кејнс кој на домашен терен во рамките на второто коло од англискиот „Лига Куп“ го совлада големиот фаворит на мечот, Манчестер Јунајтед со високи и убедливи 4-0. 

За повеќе информации прочитајте на sport365.mkСензационален триумф на членот на англиската „Лига Еден“, Милтон Кејнс кој на домашен терен во рамките на второто коло од англиск

Пронајдете не на следниве мрежи: