ВИДЕО: Упати „проектил“, но во сопствената мрежа – АВТОГОЛ НА ГОДИНАТА

Фудбалер си постигна мајсторски автогол.Понекогаш фудбалерите немаат среќа, а еден од нив е и играчот на Јанг Бојс. Милан Гајиќ доаѓа од Србија, а на натпревар од швајцарската лига си постигна ефектен автогол. Неговиот тим одигра 2:2 против Сент Гален, а највпечатлив момент од мечот беше токму овој автогол.

При еден напад на Сент Гален, Гајиќ се обиде да ја исфрли топката со силен шут, но таа заврши во мрежата на неговиот тим и голманот навистина немаше шанси да го одбрани тој силен удар. Со овој автогол србинот се кандидираше во изборот за автогол на годината.

Повеќе на sport365.mkПонекогаш фудбалерите немаат среќа, а еден од нив е и играчот на Јанг Бојс. Милан Гајиќ доаѓа од Србија, а на натпревар од швајцарската лига си пос

Пронајдете не на следниве мрежи: