ВИДЕО: Урнебесна реакција на аргентинскиот селектор

Аргентина со 1:0 славеше над Белгија во осминафиналето, благодарение на погодокот на Игуаин.Аргентиснките фудбалери имаа шанса да постигнат уште еден погодок во 63-та минута, но само пречката беше погодена.
Веднаш потоа следеше урнебесната реакција на аргентинскиот селектор Алехандро Сабеља. 

Аргентиснките фудбалери имаа шанса да постигнат уште еден погодок во 63-та минута, но само пречката беше погодена.
Веднаш потоа следеше урн

Пронајдете не на следниве мрежи: