Видео: Вака Касиљас шутира пенали…

Икер Касиљас, голманот на кралскиот клуб се снајде умешно од белата точка па го совлада дефанзивецот Марсело кој се најде на гол линијата во обид да му го одбрани ударот, но шутот беше и повеќе од добар.

Пронајдете не на следниве мрежи: