Видео: Вака не се изведува корнер…

Араш Озбилиз ја насмеа целокупната спортска јавност низ светот, изведувајќи корнер на тотално смешен начин.Натпреварот меѓу селекциите на Ерменија и Данска го доби гостинската репрезентација со минимална победа од 0-1, стрелец на победоносниот гол беше фудбалерот на Ливерпул, Даниел Агер.
Но, најинтересен момент се чини дека беше корнерот кој требаше да го изведе Араш, за тоа како тој го изведе… погледнете и самите.Натпреварот меѓу селекциите на Ерменија и Данска го доби гостинската репрезентација со минимална победа од 0-1, стреле

Пронајдете не на следниве мрежи: