Видео: Вака се однесуваат големите спортисти со нивните фанови, а Кристиано Роналдо е пример!!!

Кристиано Роналдо, многумина би кажале за него дека е арогантен, но неговото однесување на теренот и надвор од него, всушност упатуваат демант кон сите оние кои велат дека португалецот е арогантен, демант со факти и аргументи.Тоа е тоа, еден голем фан на игрите на португалскиот фудбалски АС, можеби и фудбалер број еден во светот, во еден момент од натпреварот меѓу екипите на Реал Мадрид и Челзи, се симна долу на теренот да го прегрне својот идол, по што наиде на одлична реакција од својот идол, кој немаше ништо против да го прегрне својот огромен фан.
На сето ова, Жозе Мурињо гледаше ладно, како да не се случува ништо долу на теренот.
Да, токму вака се однесуваат големите спортисти, кои не се големи само поради своите успеси, туку и поради своето однесување, РЕСПЕКТ ЗА РОНАЛДО!Тоа е тоа, еден голем фан на игрите на португалскиот фудбалски АС, можеби и фудбалер број еден во светот, во еден моме

Пронајдете не на следниве мрежи: