Видео: Ваков гол одамна не сте виделе

Оваа година шкотската втора лига би можела да биде многу поинтересна од првата, имајќи в предвид дека таму играат великани како Ренџерс, Хртс и Хиберниан. Новиот голман на Хиберниан во првото коло веднаш покажал  дека навистина ќе биде интерсно оваа сезонаВо првото коло од шкотската втора лига, голманот на Хиберниан, Марк Оксли, кој против Ливингсон дебитирал за својот нов клуб, постигнал  нешто што повеќето голмани во текот на целата кариера не успеваат да го направат – погодок од гол на гол! И тоа не било каков…
При шутирање на топката, правецот на движење ги излажала не само играчите туку и Дарен Џејмисон, голман кој ја чувал противничката мрежа. Навистина несекојдневниот погодок со кој оваа лига ќе биде уште поинтересна.

Во првото коло од шкотската втора лига, голманот на Хиберниан, Марк Оксли, кој против Ливингсон дебитирал за својот нов клуб, постигнал  нешто

Пронајдете не на следниве мрежи: