Видео: Ваков комичен автогол се` уште немате видено

Слободно може да се рече дека голманот на бразилскиот фудбалски клуб Боа е најголемиот баксуз во овој меч. Имено, тој постигна навистина несреќен автогол со главата.На натпреварот меѓу Аваи и Боа (2-0), голманот на гостите, Жоао Карлос си постигна навистина несреќен автогол со глава.
Мрежата на гостинот во прв момент остана недопрена затоа што дефанзивниот играч интервенираше од самата гол-линија, но топката се одби од глава на голманот и заврши во голот.
Едноставо, тој ден среќата не беше на негова страна. Погледнете го овој баксузен автогол.На натпреварот меѓу Аваи и Боа (2-0), голманот на гостите, Жоао Карлос си постигна навистина несреќен автогол со глава.
Мрежата на гостинот

Пронајдете не на следниве мрежи: