ВИДЕО: Ваква „стартна-тактика“ досега немате видено

На натпревар од германската регионална лига постигнат е атрактивен погодок со претходно осмислена тактика. 
Имено, на натпреварот од третата регионална германска лига меѓу екипите на Штутгарт 2 и Ред Бул Лајпциг постигнат е фантастичен погодок при претходно изведена маестрална акција.
Овој атрактивен погодок можете да го погледнете на следниот ЛИНК
  
Имено, на натпреварот од третата регионална германска лига меѓу екипите на Штутгарт 2 и Ред Бул Лајпциг постигнат е фантастичен пого

Пронајдете не на следниве мрежи: