ВИДЕО: Вејн Руни не знае за фер-плеј!

Вејн Руни барал од судиите да го признаат голот на натпреварот против Ливерпул, иако знаел дека е нерегуларен. Сето ова се случуваше на Интернационалниот куп на шампионите, во кој Манчестер Јунајтед играше против Ливерпул.Руни во 65-та минута го зголеми водството на Јунајтед со 2:1, постигнувајќи гол што беше нерегуларен.
Имено, топката по центаршутот на „Црвените ѓаволи“ го погоди држачот на пречката и се одби назад во полето, а на неа налетал Руни и ја испратил во мрежата. Судијата прво покажал кон центарот, но по прегледувањето на снимката го поништил голот.
Јунајтед на крај славеше со победа од 3:1.

Погледнете го видеото:
Руни во 65-та минута го зголеми водството на Јунајтед со 2:1, постигнувајќи гол што беше нерегуларен.
Имено, топката по центаршутот на &bdq

Пронајдете не на следниве мрежи: