ВИДЕО: Верувале или не, Барса сношти прими ваков гол!

Вистински проектил на играчот на Атлетико Мадрид.Атлетико Мадрид се покажа како вистински „тврд орев“ на првиот четвртфинален натпревар против Барселона на гостувањето на „Ноу Камп“ каде одигра реми 1-1.
Гостинската екипа прва дојде во водство преку фантастичниот погодок што го постигна Диего, кое, ќе признаете беше вистински евро гол, истиот беше неодбранлив за голманот на каталонците Пинто, кој всушност го менува првиот голман на Барселона, Виктор Валдес кој е пак повреден.
Погледнете го ова „голчиште“ на следниот ЛИНКАтлетико Мадрид се покажа како вистински „тврд орев“ на првиот четвртфинален натпревар против Барселона на гостувањето на „Ноу Ка

Пронајдете не на следниве мрежи: