Видео: Виктор Валдес ја донесе првата титула за Барселона во новата сезона!!!

Голманот на екипата на Барселона се пронајде себе си на реванш натпреварот од Супер Купот на Шпанија против Атлетико Мадрид.75 000 навивачи на Барселона имаа можност да го видат стариот добар Виктор Валдес на голот на Барселона, прикажувајќи маестрална партија, Валдес се чини е најзаслужен што каталонскиот тим го освои првиот трофеј сезонава.

Барселона и Атлетико Мадрид одиграа 0-0 на „Камп Ноу“, па со оглед на фактот што првиот меч заврши со резултат 1-1, со гол на гостински терен, Барселона го освои овој мошне важен трофеј.
Натпреварот за гостите помина сосема неочекувано, вреди да се напомене дека во самата завршница Атлетико Мадрид доби дури два црвени картони, прво Фелипе Луис во 81-вата, а потоа и Арда Туран во 90-тата минута од мечот.

За одбележување е секако дека Лионел Меси во самата завршница, на една минута пред крајот на мечот успеа да промаши пенал.75 000 навивачи на Барселона имаа можност да го видат стариот добар Виктор Валдес на голот на Барселона, прикажувајќи

Пронајдете не на следниве мрежи: