Видео: Виља со одличен погодок против Барса, Нејмар „стрелаше“ за нерешено во Супер Купот на Шпанија

Првиот натпревар од Шпанскиот Супер Куп меѓу екипите на Атлетико Мадрид и Барселона заврши со нерешен резултат 1-1.Интересно, стрелци на двата погодоци беа Давид Виља, кој неодамна го засили тимот на Атлетико Мадрид преминувајќи од Барселона, додека пак за нерешено да биде се погрижи новото засилување за тимот на Барселона, бразилецот Нејмар.
Барселона продолжува воедно со својот стил на игра, дури 75% каталонскиот тим имаше посед на топката.
Реваншот се игра на 28-ми овој месец на „Камп Ноу“.
Поведоносниот гол на Давид Виља во 12-тата минута

Израмнувачкиот погодок на Нејмар во 66-тата минута
Интересно, стрелци на двата погодоци беа Давид Виља, кој неодамна го засили тимот на Атлетико Мадрид преминувајќи од Б

Пронајдете не на следниве мрежи: