Видео: Воспитна мерка за Нејмар

Фудбалските натпревари во Јужна Америка се играат со многу голема жестокост на теренот, како во играта, така и на стадионите, овде се работи за играта долу на теренот, токму тука фудбалската ѕвезда Нејмар, направи несекојдневен потег, сосема не фер, и вон фер-плејот, удри играч, а за тоа секако си доби „воспитна мерка“.
Нејмар на натпреварот за својата екипа Сантош, во дуелот со Понте Прета, покажа дека знае да биде и „не-фер“ играч, во еден дуел, намерно со нога го удри противничкиот играч, дефанзивецот од екипата на Понте Прета, Артур. Дефанзивецот од противничкиот табор, не му остана должен, па му даде една „воспитна мерка“ за бразилската фудбалска ѕвезда.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Фудбалските натпревари во Јужна Америка се играат со многу голема жестокост на теренот, како во играта, така и на стад

Пронајдете не на следниве мрежи: