Видео: Вугринец е избран за најдобар ракометар на првото осминафинално коло

Ренато Вугринец е избран за најдобар играч на првото осминафинално коло.Ренато победи со 42 % од сите гласови, пред Тимур Дибиров со 32 % и Стас Скубе, со 12 % од гласовите.

Видеото можете да го погледнете ТУКАРенато победи со 42 % од сите гласови, пред Тимур Дибиров со 32 % и Стас Скубе, со 12 % од гласовите.

Пронајдете не на следниве мрежи: