ВИДЕО: Жестока тепачка на дербито Црвена Звезда – Партизан

Вечното дерби на српскиот фудбал меѓу Црвена Звезда и Партизан и овој пат не мина без инциденти.Навивачките групи Делии и Гробари, имаа жестоки пресметки низ улиците на Белград, но и на самиот стадион, а полицијата која интервенираше мораше да се вклучи и во судирите.
Натпреварот заврши 1-1, а македонскиот младински репрезентативец Давид Бабунски натпреварот го проследи од клупата за резервни играчи.
Навивачките групи Делии и Гробари, имаа жестоки пресметки низ улиците на Белград, но и на самиот стадион, а полицијата која интервенираше мораше да

Пронајдете не на следниве мрежи: