Видео: Жестока тепачка на хулигани на улица!

По дербито помеѓу Металист и Динамо Киев во Харков, се случи вистински хаос на улиците. Во рамките на украинското првенство, натпреварот заврши со победа на домаќинот од 3:0. 
Хулиганите на двата тима не останаа мирни, па буквално се истепаа на улиците. 
Погледнете го видеото од бруталната тепачка. Во рамките на украинското првенство, натпреварот заврши со победа на домаќинот од 3:0. 
Хулиганите на двата тима не останаа мирни, па

Пронајдете не на следниве мрежи: