Видео: Жестока тепачка во НХЛ: Србин и Хрват си ги одмерија силите!

Бостон Бруинс и Едмонтон Ојлерс повторно се тепаа  во најјаката лига на светот.НХЛ хокејарските ѕвезди Милан Лучиќ и Лук Газдиќ ги одмерија силите за време на дуелот меѓу Бостон Бруинс и Едмонтон Ојлерс. Лучиќ е по потекло Србин и е познат како пргав хокејар, а тоа го покажа и против Газдиќ, кој има потекло од Хрватска.
Најпрво започнаа вербалните навреди а потоа следеа и тупаници.
Инаку на Лучиќ ова му е 3-та тепачка во 32 натпревари.
Погледнете го видеото:

НХЛ хокејарските ѕвезди Милан Лучиќ и Лук Газдиќ ги одмерија силите за време на дуелот меѓу Бостон Бруинс и Едмонтон О

Пронајдете не на следниве мрежи: