Видео:Како дефанзивецот проверува дали напаѓачот има нешто во меѓуножјето!

На натпреварот помеѓу Рода и АЗ Алкмар во холандискиот шампионат бевме сведоци на несекојдневна ситуација.
 На натпреварот помеѓу Рода и АЗ Алкмар во холандискиот шампионат бевме сведоци на несекојдневна ситуација. Фудбалерот од редовите на Рода, Гај Рамос направи доста непристоен потег, откако го провоцираше противничкиот фудбалер Арон Јохансон, фаќајки го за гордоста.

Јохансон веднаш реагираше кај судиите и побара Рамос да биде казнет поради овој неспортски потег, но од судиите немаше никаква санкција и натпреварот продолжи.
Натпреварот од 31-то коло во холандиското првенство заврши 2:2, а правдата излезе на виделина. Рамос го напушти натпреварот во 81-та минута, откако го заработи вториот жолт картон, а Јохансон беше стрелец на вториот гол за 2:2.
На натпреварот помеѓу Рода и АЗ Алкмар во холандискиот шампионат бевме сведоци на несекојдневна ситуација. Фудбалерот од редовите на Рода, Гај Рамо

Пронајдете не на следниве мрежи: