Видео:Навивачите на Зенит влетаа на теренот и предизвикаа вистински хаос!

Иако се наоѓаше на добар пат да го освои трофејот во руското првенство, екипата на Зенит на домашен терен загуби од Динамо Москва и на две кола пред крајот си ја загрози ситуацијата на табелата (2-4).Поради неповолниот резултат на натпреварот против екипата од Москва, фановите на домашниот тим пред самиот крај на мечот влетаа на теренот, пееја навредливи песни за црномурестите фудбалери, а еден од нив дури изврши напад врз противнички фудбалер откако со бокс во лицето го удри играчот на Динамо, Нетаи. По нападот врз фудбалерот фановите беа отстранети од теренот, а средбата заврши со резултат 2-4 за гостите.

 
Поради неповолниот резултат на натпреварот против екипата од Москва, фановите на домашниот тим пред самиот крај на мечот влетаа на теренот, пееја н

Пронајдете не на следниве мрежи: