Видео:Погледнете што направи Суарез на претставувањето во Барселона

Уругваецот ги построи сите засилувања на Каталонците од ова лето и заедно со нив позираше пред фоторепортерите.Фудбалерите на Барселона го декласираа мексиканскиот Леон во пријателскиот натпревар, кој им послужи на Каталонците да го претстават најголемото засилување Луис Суарез кој стигна од Ливерпул.

Суарез на теренот ги поминал последните 15 минути, но Уругваецот, кој поради гризнување на Киелини на натпревар од СП е суспендиран четири месеци (може да тренира и да игра на пријателски натпревари), пред почетокот на мечот имал мало шоу за навивачите и фоторепортерите.

Ги построил сите засилувања на Каталонците и заедно со нив позирал за фоторепортерите, иако се било подготвено за неговата промоција во дресот на новиот клуб.

Инаку Барселона победила со 6:0, а головите ги постигнаа: Нејмар и Мунир по два, Меси и Сандро Родригес.

Фудбалерите на Барселона го декласираа мексиканскиот Леон во пријателскиот натпревар, кој им послужи на Каталонците да го претстават најголемото за

Пронајдете не на следниве мрежи: