Викенд хороскоп 19.04-20.04.2014

Loading...

Викенд хороскоп 19.04-20.04.2014Овен
На многу овни им претстои период во кој треба да донесат многу важна одлука. Таа ќе биде од љубовна природа. 
Бик
Живот ќе ви се подобри. Многу од претставниците на знакот ќе преземат дополнителни обврски или ќе започнат нова работа. Ова ќе им донесе пари и безбедност.
Близнаци
Многумина се во можност да остварат своите цели во различни насоки но тоа не важи и за вас. Вашето размисување ги занемарува другите луѓе.

 
Рак
Ќе дејствувате напорно за да ги оттргнете негативните работи од вашиот живот. Многумина ќе се потпираат на пријателска поддршка .
Лав
Многу продуктивен викенд, дозволете им на убавите моменти да го исполнат овој викенд. Едноставно уживајте.
Девица
За вас започнува период на љубовна стабилизација. Другите ќе ја обноват домашната хармонија. 

 
Вага
Во ваш интерес е да ги избегнувате сомнителните друштва и личности. Секој треба да има приоритети и ефикасно да ги завршува своите обврски. Преземете одговорност. Не треба да се грижите за моменталниот недостиг од инспирација.
Скорпија
Денес ќе добете одлична вест од ваша блиска личност. Ќе имате одличен разговор со посебна личност.
Стрелец
Некој во последен момент инсистира на промена на деловниот договор во корист на сопствените цели. Вие го знаете тоа и не дозволувајте да бидете манипулирани. Нема потреба да ги докажувате сопствените способности во погрешни ситуации или кога не постојат услови за рамноправност.

 
Јарец
На директен начин го изразувате своето незадоволство поради новата ситуација во деловното опкружување. Ве лути нечие ноншалантно однесување или неправда што дозволувате да помине. Иако се наоѓате во чувствителна емотивна фаза не иритирајте ја саканата личност.
Водолија
Среќата ќе ви биде наколента. Ќе ги плените сите каде и да се појавите. Пожелно е да разговарате со луѓе кои имаат различни ставови од вас.
Риби
Вишокот суетност во овој момент може да ви пречи или да ве наведе на погрешен заклучок. Нема потреба да инсистирате на лидерска позиција меѓу соработниците. Вистинските професионалци секогаш се препознаваат на дело. Непотребно се оддалечувате од саканата личност.
 Овен
На многу овни им претстои период во кој треба да донесат многу важна одлука. Таа ќе биде од љубовна природа. 

loading...
Loading...