Викенд хороскоп за 08.02.2014 – 09.02.2014 година

Loading...

Викенд хороскоп за 08.02.2014 – 09.01.2014 годинаОвен
На многумина од овните им претстои преземање на важна одлука која за некои од вас влијае лично на прашањето од љубовна природа , а кај други се поврзува со партнерството во бизнисот.
Бик
Живот ќе ви се подобри. Многу од претставниците на овој знак ќе преземат дополнителни обврски или ќе започнат нова работа . Ова ќе им донесе повеќе пари но и безбедност .
Близнаци
Многумина се во можност да ги остварат своите цели во различни насоки , но тоа не важи за сите од зодијачкиот знак , бидејќи дел од вас упорно укажуваат кон слободно размислување што често изгледа како занемарување на принципите или луѓето.

Рак
Ќе дејствувате напорно за да ги надминете негативните трендови. Многумина се потпираат на пријателска поддршка но и не се лажат. Ќе ја добијат. Затоа контактите се доста важни за вас.
Лав
Ве очекуваат продуктивни денови , дозволувајќи прекрасни можности за сите од зодијачкиот знак да остварат деловни обврски и оние поврзани со општествената средина.
Девица
Ве очекуваат збунети денови.  Постои можност да ги изгубите клучевите од станот, па да внимавајте повеќе и отворете ги очите. Пазете се од непријателите. Не трошете многу пари за домашни потреби или мебел.

Вага
За едни од вас започнува период на љубовна стабилизација . Други од зодијачкиот знак ќе ја обноват хармонијата дома , а третиот дел ќе работат на деловните контакти, преку кои ќе се постигнат нови можности за професионална изразеност .
Скорпија
Деновиве ќе добиете убава вест од близок човек во вашето опкружување , со кого имате и деловни односи . Веројатно ќе се судрите за разговор за едно важно прашање .
Стрелец
Овој ден е многу поволен за контакти во јавните средини. Ќе дознаете убави вести кои вистински ќе ве израдуваат.Постои силна љубовна шанса за некои од вас. Искористете ја.

Јарец
Секогаш треба да мислите позитивно, дури и да имате потешкотии на работното место или ако имате недостаток на пари. Дејствувајте линеарно , дури и да не ви се експериментира. Имајте цел за постигнување на повисоки резултати.
Водолија
Слушајте ја својата интуиција и судбината ќе ви биде благонаклонета. Вашата елоквентност ќе биде заменета со гламурот, ќе им се допаднете многу на останатите. Пожелно е да не разговарате со луѓе кои се со поразлични ставови од вашите.
Риби
Разговарајте подипломатски со помалите членови од вашето семејство. Посветете се на блиските и роднините. Деновиве видете се со пријателите и познаниците кои ќе ви донесат многу пооптимистички бран во животот.Овен
На многумина од овните им претстои преземање на важна одлука која за некои од вас влијае лично на прашањето од љубовна природа , а кај

loading...
Loading...