Викенд хороскоп за 12.04.2014 -13.04.2014 година

Loading...

Викенд хороскоп за 12.04.2014 -13.04.2014 годинаОвен
Ве очекува добар викенд бидејќи успешно се справивте со финансиските проблеми оваа недела. Способноста да бидете трпеливи и да направите компромис, ќе ви обезбеди добри и постојани приходи од дополнителната работа, која веројатно ќе ви ја понудат понатаму.
Бик
За дел од зодијачкиот знак овој викенд ќе биде потполно релаксирачки поради постигнатиот успех постигнат по тешка , упорна и долготрајна борба .
Близнаци
Овој викенд нема ништо да ги попречи претставниците на овој знакот при остварување на  семејното дружење, такада можете слободно да се релаксирате.
Рак
Овој викенд ќе биде поволен за обврските кои треба да упатите во финансиската сфера. Потребно е да дејствувате со повеќе упорност и ќе успеете.

Лав
Овој викенд ве очекуваат многу среќни моменти поминати со најблиските. Ќе дознаете и радосна вест. Подгответе се за тоа.
Девица
Тотално е можно во текот на овој викенд да се случат настани кои со текот на времето може да доведат до трансформации во духовниот план за некои од претставниците на зодијачкиот знак .
Вага
За да не го изгубите импулсот , трудете се критички да ги анализирате пристигнатите предлози и информации . Инаку делата кои добро одат по зацртаниот план , можат одеднаш да го сменат својот пат.
Скорпија
Одете на некое кратко патување. Покрај сите обврски што ги имавте оваа недела најдобро ќе биде да се тргнете некаде со саканата личност, или пак можеби сами. За некои од вас овој викенд ќе претставува почеток на нов интимен контакт .

Стрелец
За сите претставници на зодијачкиот знак овој викенд е доста поволен. Едни од Стрелците ќе имаат прекрасни парични добивки. Други ќе бидат пријатно изненадени од вест сврзана со нова можност за професионална реализација.
Јарец
Ве очекуваат некои парични добивки. Најважно е да си стоите цврсто на земјата. Коцките полека ќе ви се наредат. Искористете го викендот за одмор.
Водолија
И покрај лошото време вие сепак ќе се одлучите за патување. Ве очекува бурен викенд. Искористете го до максимум.
Риби
Скромни сте и не сакате да ги трошите парите за вас. Време е да одвоите нешто и за себе, не гледајте само за другите. Одете на добар шопинг и направете се среќни барем за миг. Овен
Ве очекува добар викенд бидејќи успешно се справивте со финансиските проблеми оваа недела. Способноста да бидете трпеливи и да направи

loading...
Loading...