Викенд хороскоп за 14 и 15 Јуни 2014

Дознајте што ве очекува овој викенд.Овен
Може да ја преземете одговорноста и иницијативата викендов да усреќите некој член од вашето семејство. Бидете внимателни не го трошете времето на некој што не заслужува.
Бик
Викендов ќе бидете јасни и отворени. Прецизно ќе знаете што ви треба и тоа ќе го побарате и ќе го добиете. Со други зборови се ќе ви оди од рака.
Близнаци
Викендов ќе почувствувате душевен мир. Ќе бидете исполнети целосно. Уживајте во природа за време на викендов.

 
Рак
Викендов ќе бидете резервирани кон останатите луѓе. Од друга страна многу работи ќе ви пречат. Ќе уживате во осаменост и размислувања за вашата иднина.
Лав
Викендов конечно ќе имате мислење дека сите околу вас, ве прифаќаат баш онакви какви што сте. Тоа многу ќе ве радува и ќе допринесе за зголемување на позитивната енергија.
Девица
Ќе имате конфликт и со некој од семејството но и со  партнерот. Бидете трпеливи, сега вие сте виновникот. Не се чувствувајте поразени, бидете мудри.

 
Вага
Не бидете параноични денес. Загрижени сте дека другите зборат зад вашиот грб и работат против вас. Но, реално немате никаква основа за толкави сомневања.
Шкорпија
Конечно имате шанса да го споделите со другите она што го знаете. Конечно ќе имате шанса да се покажете во право светло, но и секако да се истакнете.
Стрелец
Викендов ќе имате желба да прочитате нешто ново, потребни ви се нови информации. Можеби ќе се одлучите и за некоја добра книга. Но, покрај се, пред вас е забавен викенд.

 
Јарец
Викендов ќе ви биде потешко да комуницирате со другите луѓе. Затоа ние препорачуваме да се дистанцирате, доколку имате некој деловни состаноци, одложете ги.
Водолија
Пред вас е романтичен викенд. Ве очекуваат нови возбудливи моменти. Обидете се да уживате во она што се случува. Не размислувајте премногу за последиците.
Риби
Не е добро време за многу искрени разговори. Почекајте го вистинскиот момент. Бидете трпеливи особено во недела.Овен
Може да ја преземете одговорноста и иницијативата викендов

Пронајдете не на следниве мрежи: