Викенд хороскоп за 18.01.2014 – 19.01.2014

Loading...

Викенд хороскоп за 18.01.2014 – 19.01.2014Овен
Овој викенд благодарение на позитивните влијанија, оптимистички ќе бидете расположени. Заинтересирани сте за спорт и уметност, а имате и доволно време да посветите на партнерот. Доколку забележите дека ги експлоатирате другите, контролирајте се.
Бик
Конечно здравствената состојба ќе започне да ви се подобрува. Целосно сте насочени кон семејството и домот. Во сите постапки постои несвесна желба за сигурност. Иако сте наклонети кон авантури, тешко ризикувате. Земете си малку одмор.
Близнаци
Ве очекува викенд патување. Премногу сте комуникативни и флексибилни. Слабоста може да се јави во вид на желба за доминација, арогантност и потпирање и склучиво на сопствената сила. Потрудете се да ги контролирате маните.

 
Рак
Пред вас има доволно поволни моменти, а и можност за некое кратко патување. Не пропуштајте ја секоја шанса која ви е понудена. Сетете се на лошите моменти од животот и не дозволувајте да се повторат. Поминете повеќе време со блиските.
Лав
Викендов  ве очекува многу радост и среќа. Ќе го славите секој успех и бидејќи сте во форма немате време за депресија и незадоволство. Се уште не сте имуни на директори, не влегувајте во конфликти.
Девица
Ќе се чувствувате несигурно  и дефанзивата е идеално решение за вас. Осамени сте и се трудите да ги споите коцките. Вратете ја довербата во себе бидејќи сте многу попрофесионални од другите. Одморете се, имате време овој викенд за тоа.

 
Вага
Во глобала го остварувате она што сте го замислиле. Желбата за индивидуализам е нагласена. Организаторските способности се нагласени и целосно сте насочени кон нив. Ве очекува успех на деловен план. Посветет си повеќе време за себе.
Скорпија
Потребата да ја покажете сопствената доминација моментално е евидентна. Целосно сте насочени кон работата и правите се за да добиете признание за тоа. Ви претстои опасност само од арогантни личности, внимавајте на нив.
Стрелец
Ова е успешен период за патување, читање и филозофија. Се наоѓате во период на исфрлување на незадоволствата и бегање од проблемите. Одморот е совршено решение, а викендот е одлично време за тоа.

 
Јарец
Овој викенд ќе ви биде многу тешко да најдете поддршка од другите. Не дозволувајте да ве интересираат непотребни работи. Занимавајте се со хоби и дружете се, тоа е идеално решение. Посветете му малку повеќе внимание на партнерот.
Водолија
Потрудете се со личностите со кои сте во конфликти да најдете заеднички јазик. Зацврстете ги односите кон соработниците. Бидете внимателни со исхраната. Ако имате можност, отпатувајте некаде на краток одмор.
Риби
Само позитивниот став кон работите може да ви помогне да ги надминете физичките слабости. Имате потреба да работите постепено. Очекувајте промени кои ќе ви го нарушат мирот. Со партнерот можни се мали недоразбирања. Обидете се да бидете по смирени.Овен
Овој викенд благодарение на позитивните влијанија, оптимистички ќе бидете расположени. Заинтересирани сте за спорт и

loading...
Loading...