Вива енергично ги бодри македонските кошаркари

Loading...

Најдобрите македонски сокови Вива се спонзори и големи поддржувачи на македонски кошаркари. На претстојниот Евробаскет 2015, Вива ги испратија кошаркарите полни со енергија и потребни витамини и минерали за да можат да постигнат најголем успех на претстојното првенство.Натпреварите започнуваат од утре, а препораката е пред секој натпревар да се подготвите за навивање и вие со еден од прекрасните вкусови на соковите Вива.

Европското кошаркарско првенство од 5ти до 20ти септември ќе се одржува во четири држави, а синоќа со свечена церемонија во Загреб, Хрватска беше прогласено за отворено. Нашата држава е една од 24-ти учеснички на Евробаскетот и утре, сабота, во 18.00 часот ќе го одигра мечот против Грција.Натпреварите започнуваат од утре, а препораката е пред секој натпревар да се подготвите за навивање и вие со еден од прекрасните вкусови

loading...
Loading...