Влезниците за натпреварите на Мундијалот достигнуваат вртоглави суми

Бразил е фаворит во дуелот против репрезентацијата на Колумбија.Фановите на Бразилците се истакнаа, како и да е, Мундијалот го одбележаа и одличните колумбиски навивачи.
Сите тие се обидуваат да стигнат до влезници за меѓусебниот натпревар, без оглед на цената.
„Понудив 1 500 долари, за билет кој што чини 330. Се надевам ќе уживам во триумфот на Бразил“, вели навивач.
Сите летови од Колумбија за Бразил се резервирани, додека еден дел од навивачите кон Светското фудбалско првенство тргнале со автомобили.
Арената на која што ќе се одржи натпреварот собира 60 илјади, а медиумите тврдат дека во дуелот ќе уживаат од 2 до 6 илјади Колумбијци.Фановите на Бразилците се истакнаа, како и да е, Мундијалот го одбележаа и одличните колумбиски навивачи.
Сите тие се обидуваат да стигнат

Пронајдете не на следниве мрежи: