Во Италија уапсен трговец со луѓе

Трговец со луѓе од нигериско потекло познат по прекарот Рамбо е уапсен денеска во Италија под обвинение дека измачувал и убивал заробени мигранти во Либија, соопшти италијанската полиција.Осомничениот, чие вистинско име е Џон Огаис (25) бил уапсен денеска на влез во центар за мигранти во Калабрија, јужна Италија.
Обвинет е за членство во транснационална мрежа на криумчари, специјализирани за трговија со луѓе, убиства и силувања. Врз основа на сведочење на мигранти, биле собрани податоци дека Огаис измачувал луѓе држени во импровизиран камп, и убил најмалку две лица.Осомничениот, чие вистинско име е Џон Огаис (25) бил уапсен денеска на влез во центар за мигранти во Калабрија, јужна Италија.
Обвинет е за

Пронајдете не на следниве мрежи: