Во сабота ќе се одиграат три натпревари од третото коло во Првата Македонска Кугларска лига

Утре /сабота. 01.11.2014 година/ ќе се одиграат три натпревари од третото коло во Првата Македонска Кугларска лига 2014/2015 година.Во кугланата “Мусандра” во ГТЦ – Скопје во 10 часот ќе се одигра натпреварот помеѓу екипите на Империјал Тобако и Македонија. Во истата сала, во 13:30 часот, ќе се сретнат екипите на Работнички и Вардар 2014.
Во кугланата во спортската сала “Младост” во Битола со почеток во 11 часот, екипата на Хераклеа ќе го пречека актуелниот шампион и лидер на табелата – тимот на Макпетрол.
Третото коло ќе се комплетира во среда, кога во кугланата “Мусандра” во  ГТЦ – Скопје во 17:30 часот ќе се сретнат екипите на 18 Август АДИНГ и ГТЦ.Во кугланата “Мусандра” во ГТЦ – Скопје во 10 часот ќе се одигра натпреварот помеѓу екипите на Империјал Тобако и Македонија. Во

Пронајдете не на следниве мрежи: