Во „Вљубениот ерген“ глуми несмасна, сиромашна девојка, но во приватен живот убавата Дефне е сосема поинаква!

Младата турска актерка Елцин Сангу уште на почетокот ги освои гледачите на новата комична турска серија „Вљубениот ерген“.
Иако

Пронајдете не на следниве мрежи: