ВО ЖИВО: Вооружен инцидент- луѓе облеани во крв лежат на улица

Еден полицаец e избоден со нож во Парламентот во Лондон во близина на Британскиот Парламент, напаѓачот е застрелан од полициските службеници, јавува Ројтерс.
 Според новинската агенција, неколку луѓе лежат облеани во крв на мостот Венстминстер кој се најоѓа во близина.
Засега не е познат точниот број на загинати или повредени.
На вработените во Парламентот им било кажано да останат во своите канцеларии.
Скотланд Јард соопшти дека добиле повик за вооружен инцидент на мостот Вестминстер и дека неколку луѓе биле повредени.Според новинската агенција, неколку луѓе лежат облеани во крв на мостот Венстминстер кој се најоѓа во близина.
Засега не е познат точниот б

Пронајдете не на следниве мрежи: